Plážový tenis v roce 2017

Publikováno 09.08.2017

Plážový tenis v roce 2017

Je tomu poměrně dlouho, co se odehrála poslední akce v plážovém tenisu pod taktovkou Českého svazu plážového tenisu. Poslední akcí bylo MČR 2015 v areálu pražského Kapitolu. Od této doby uplynuly téměř celé dva roky, během kterých došlo ke změně ve struktuře zašťitující organizace tohoto sportu. V první řadě došlo ke změně v názvu a právní subjektivity. Organizací, která bude koordinovat veškeré věci ohledně plážového tenisu bude nově Česká federace plážového tenisu, z.s. se sídlem v Praze.

 

Drobných změn dostálo i vedení svazu, přičemž v čele zůstal Mgr. Vojtěch Dohnal, jméno generálního sekretáře svazu bude zanedlouho oznámeno. 

 

O dalším směřování plážového tenisu v ČR více řekne přímo Vojtěch Dohnal:

Doufám, že se nám podaří restartovat projekt rozvoje plážového tenisu v ČR. Je důležité poučit se z předchozích let, vzít si z nich to dobré.  To, co bylo nefunkční, musíme vylepšit. V blízké době nás čeká v první řadě navázání na tradiční turnaj MČR,který se bude hrát již poosmé. Pro letošek již známe přesný datum, t.j. 21.10.2017, místo konání Pelhřimov. Dalším krokem poté musí být logicky obnovení české tour, která by měla podle všeho odstartovat ve druhé polovině října tohoto roku. Pravidelně se budeme snažit pořádat turnaje (minimálně v intervalu 6ti týdnů), na základě kterých bude sestavován český národní žebříček, který se stane jedním z hlavních kritérií při tvorbě nominací na velké mezinárodní akce typu Mistrovství světa týmů, Mistrovství Evropy apod…

V návaznosti na českou beachtenisovou tour chceme samozřejmě uspořádat i mezinárodní turnaje pod záštitou federace ITF. S určitostí lze říct, že jeden z turnajů by se měl odehrát v zimě (předběžně únor 2018) a další poté v létě (červenec 2018), přesný počet turnajů oznámíme rovněž velmi brzy.


Za celý český plážový tenis pevně věřím, že se podaří opět přilákat hráče k tomuto atraktivnímu sportu, brzy na shledanou!

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře