MČR 2015 - favorité nezklamali

Publikováno 12.09.2015

MČR 2015 - favorité nezklamali

I přes nepříliš příznivé počasí se v neděli 6.září konala na pražském Kapitolu Mistrovství ČR. Věcné ceny byly do soutěže dodány společností Tesco. Mužské soutěže se zúčastnilo 11 párů, ženská kategorie byla do počtu slabší - zúčastnily se 4 páry. Klasicky silně obsazen byl turnaj mixů, který hrálo 9 smíšených párů.

I přes řadu odhlášek měl mužský turnaj slušnou úroveň. Ze širší špičky chyběli zejména obhájci titulu Dlouhý s Miketou, a také Sýkora s Chvapilem. 
Do finále se po kvalifikačních skupinách probojovali dva nejvýše nasazené páry Řádek s Mrňavým a Dohnal s Grinem. Před branami finále skončili Zapletal s Řačákem a Psohlavec s Petričkem. Ve vyrovnaném finále nakonec zvítězili zkušenější Řádek s Mrňavým, kteří se tedy mohli radovat ze zisku titulu Mistrů ČR pro rok 2015.

 

Finále:

Řádek / Mrňavý - Dohnal / Grin     6:3, 6:3

O 3.místo:

Zapletal / Řačák - Psohlavec / Petričko     6:2, 6:1 

 

Jak již bylo výše zmíněno, ženské soutěže se zúčastnily pouze 4 páry, a tak se hrálo systémem každý s každým. Ve skupině předvedly nejlepší výkony Jana Deylová s Evou Brožovou, které byly od počátku největšími favoritkami a bez ztráty setu tyto předpoklady potvrdily. Na druhém místě se umístily Ivona Brožová s Vendulou Plechatou. Na třetím místě se umístily Dagmar Dudláková s Míšou Strakovou, které v souboji o druhé místo podlehly Plechaté s I.Brožovou 13:11 v rozhodujícím setu.

 

Velmi zajímavé výsledky přinesla soutěž mixů. Devět párů bylo rozděleno do tří skupin, ze kterých postupovali vítězové do finálové skupiny, druzí ze skupin se utkali o 4.-6. místo a třetí ze skupin o 7.-9. místo. Finálová skupina byla velmi silně obsazena - utkaly se v ní tyto páry: Sýkora / Dudláková, Grin / Plechatá, Řádek / I.Brožová. Nejlépe si vedl posledně jmenovaný pár Pavel Řádek s Ivonou Brožovou, kteří obhájili prvenství z loňského roku. Na druhém místě se umístil Ivan Grin s Vendy Plechatou a třetí místo zbylo na Honzu Sýkoru s Dášou Dudlákovou.


- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře