Česká stopa v Nitře

Publikováno 01.09.2015

Česká stopa v Nitře

Poslední sprnový víkend patřil v kalendáři již klasickému turnaji G4 v Nitře. Zúčastnily se jej hned 4 páry z ČR a nedařilo se jim vůbec špatně.

Něžné pohlaví reprezentovaly v Nitře Míša Straková s Vendulou Plechatou a Eva Brožová se  sestrou Ivonou. Celkem se turnaje zúčastnilo pět párů a hrálo se skupinovým systémem. Pikantní bylo, že naše děvčata se utkala hned v prvním kole ve vzájemném utkání, ze kterého vyšel vítězně pár Brožová/Brožová. Poté naše páry shodně prohrály se zkušenými páry Kovács A./Erdélyi M. (obě HUN) a Kovács Z./Voit (HUN/AUT). Naopak vítězně se oba naše páry vypořádaly s párem Kowal / Niemec (obě POL), a tak Plechatá se Strakovou skončily na celkovém čtvrtém místě, sestry Brožovy si odvezly z Nitry bronz.

Mužské soutěže se zúčastnilo 12 párů, přičemž oba naše mužské páry vstupovaly do turnaje z pozice nasazených trojek (Grin / Dohnal), potažmo čtyřek (Řádek / Mrňavý). Ivan Grin s Vojtěchem Dohnalem v prvním kole porazili po vyrovnaném průběhu pár z Rakouska Pirolt / Kabon výsledkem 6:4, 7:5 V semifinále se turnajové trojky utkaly s nejvýše nasazeným párem z Maďarska - Attila Bozsik / Peter Hatala (#120.pár světového žebříčku). Ivan s Vojtou zápas nezvládli, a tak si z Nitry odvezli bronzové medaile. 
Zajímavou cestu turnajem měli i Řádek s Mrňavým, kteří v prvním kole vyzvali rovněž naše jižní sousedy, avšak ve složení Portschacher/Hohl. Po solidním výkonu postoupili naši reprezentanti do semifinále, ve kterém nastoupili proti mladým nadějným Maďarům Endrödy / Daröczi. Zápas to byl vyrovnaný, první set naši borci ztratili až v tiebreaku. Druhý a třetí set však naši hráči zvládli zejména díky svým dlouholetým zkušenostem na okruhu ITF, a tak se mohli těšit na finále, ve kterém mohli pomstít dříve vypadnuvší český pár. Pomsta se však nekonala, ačkoliv měli naši hráči v prvním setu hned 4 setbally, ani jeden nedokázali využít. Druhý set už si Maďaři pohlídali, a tak si Řádek s Mrňavým odváží z Nitry stříbro. 

"Celý turnaj probíhal v neskutečně příjemné atmosféře, organizátoři udělali velký kus práce pro pohodlí hráčů. Výborná je také poloha beachových dvoců, které se nachází hned u krásného koupaliště, takže je zajištěno, jak osvěžení pro hráče, tak i solidní podpora ze strany fanoušků. Určitě bych doporučil tenhle turnaj v příštím roce navštívit všem českým hráčům..." shrnuje Vojtěch Dohnal.

Kompletní výsledky: MUŽI

Kompletní výsledky: ŽENY 

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře