Česká reprezentace - 20.tým světa

Publikováno 22.07.2015

Česká reprezentace - 20.tým světa

Dvacáté místo na mistrovství světa v Moskvě. Není to sice velký úspěch, ale určitě se nejedná ani o neúspěch. Více o průběhu MS čtěte níže.


Mistrovství světa týmů je specifickým turnajem, na kterém se utkávají reprezentace jednotlivých států složené z ženského, mužského a smíšeného páru. Vždy proti sobě nastoupí nejprve ženské páry, poté mužské a na závěr přichází na řadu mix. Letošního ročníku se zúčastnilo 29 zemí, včetně České republiky ve složení Dagmar Dudláková, Klára Hladká, Jan Sýkora, Vojtěch Dohnal a nehrající kapitán Ivan Grin.

ČR - Litva  0:3
Los našemu týmu přisoudil do prvního kola tým Litvy, který byl z možných losů jedním z nejtěžších. Ačkoliv nemá Litva žádné top hráče světové padesátky, jedná se o tým nesmírně vyrovnaný. Svou sílu nám Litva bohužel dokázala ve všech třech duelech, nejprve české hráčky prohrály slušně rozehrané utkání ve třech setech, poté čeští muži prohrály jednoznačně ve dvou setech a čestný bod pro naše barvy nepřidal mix ve složení Dudláková / Sýkora.

ČR - Mauricius 2:1
Prohra v prvním utkání poslala náš tým do bojů o 17.-29. místo, stejně tak tým Mauriciu. Zápas s tímto týmem ukázal našim hráčům i hráčkám absolutně odlišný herní styl než na jaký jsou z Evropy zvyklý. Velmi dobře se z konfrontací s daleko ofenzivnější hrou než je zvyklé vypořádaly Klára s Dášou a připsaly si své první vítězství na turnaji. Honza s Vojtou je však nedokázali napodobit a proti dobře servírujícím hráčům Mauriciiu prohrály 6/7, 1/6. Rozhodující mix odehrála Klára Hladká s Vojtěchem Dohnalem. Zápas to byl neskutečně vyrovnaný, ale naši hráči nakonec o něco lépe zvládli koncovku a třetí set si připsali poměrem 13/11, takže české barvy zaznamenaly první vítězství na turnaji.


ČR - Thajsko 3:0
Po výhře nad soupeřem z jihu Afriky čekal na naše reprezentanty další exotický soupeř, tentokrát z Asie.
Zápas proti Thajsku byl o poznání jednodušší než zápas proti předešlým dvěma soupeřům, a tak si vítězství připsali jak ženy, tak i muži. Poslední utkání v mixu spolu vyhráli Dudláková s Dohnalem.

ČR - Portugalsko 1:2
Dvě předešlá vítězství posunula náš tým do skupiny o 17.-20. místo, ve kterém se ČR utkala se silnými Portugalci, kteří podlehli v prvním kole Belgii. Dále Portugalci vyřadili nesmírně silný tým Bulharska a také tým z Běloruska. V prvním utkání podlehly Klára s Dášou po velmi dlouhém zápase bohužel 0/2 na sety solidně bránícím Portugalkám. Honza s Vojtou bohužel také nedokázaly porazit své soupeře, a tak bylo o osudu utkání jasno už před mixem. Ačkoliv mix už nerozhodoval o celkovém vítězi, jednalo se o velmi vyhecované utkání, ve kterém nakonec dokázali Klára Hladká s Janem Sýkorou zvítězit a zaznamenat pro ČR alespoň drobný úspěch.


ČR - Izrael 1:2
Utkání o celkové 19.místo začalo pro český tým výborně. Klára s Dášou předvedly opět velmi dobrý výkon a zvítězily nad svými soupeřkami 2/0 na sety. Honza s Vojtou však opět nedokázaly vykročit ze svého stínu a ani v tomto utkání nedokázaly vyhrát. Na řadu tedy přišel rozhodující mix, na kterého nastoupila Klára a Vojta. Tento pár se osvědčil v rozhodujícím utkání s Mauriciem, ale tentokrát to našim hráčům nevyšlo, a tak po prohře 4/6.3/6 skončil náš tým na celkovém 20. místě.

Celkovými vítězi se stali Italové, kteří tento turnaj ovládli potřetí ze čtyř ročníků. Ve finále porazili tým Ruska, který byl však jen několik málo balónů od celkového vítězství, když v mixu F.Bacchetta s M. Garavinim odvraceli stav 2/4 ve třetím setu proti skvěle hrajícímu N.Burmakinovi a D.Churakove.

Jak je již na začátku článku zmíněno, jedná se o velmi zajímavý turnaj, ve kterém rozhoduje zejména celková vyrovnanost týmu. Právě toto bylo na letošním turnaji tím, proč češi neskončili ještě o nějakou tu příčku výše. Ženský pár předváděl standardní naprůměrné výkony, ale mužskému páru tento turnaj příliš nevyšel. Tato herní nepohoda se bohužel přenesla i do mixů, ve kterých pak mohly být výkony také o poznání lepší. Je zřejmé, že na celkovém dvacátém místě se do značné míry podepsalo i rozlosování turnaje, které mohlo být k našemu týmu přívětivější. Litevci skončili nakonec na 12. místě, když dokázali ještě překonat týmy Řecka a Estonska. 

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře