A.P.E. ITF Prague Open - ohlédnutí za turnajem

Publikováno 18.07.2015

A.P.E. ITF Prague Open - ohlédnutí za turnajem

Již podruhé v krátké historii ČSPT se stala Praha hostitelem mezinárodního turnaje pod záštittou mezinárodní tenisové federace ITF. Letošní turnaj byl oproti loňskému však velmi rozdílný. Největší změnou bylo to, že se nekonal turnaj jeden, ale v průběhu prodlouženého víkendu hned turnaje dva. Další a neméně důležitou změnou pak bylo i to, že druhý z turnajů byl dotován částkou 2000 Euro. Právě tyto dvě změny přilákaly do Prahy velké množství hráčů nejenom z ČR, ale i z ciziny. Obou soutěží se zúčastnilo více než 50 hráčů z deseti zemí světa.

Oba mužské turnaje probíhaly velmi podobně. Dvě nejvýše nasazené dvojice z Rakouska, potažmo z Bulharska, postupovaly turnajem bez sebevětších obtíží a utkaly se spolu ve finále. Nejlepšího výsledku dosáhli z českých hráčů Ivan Grin s Janem Vaňkem, když dvakrát shodně postoupili do semifinále, ale ani jednou nedokázali překonat pozdější vítěze Martina Schmidta s Royem Krawczewiczem z Rakouska. 

Ženské turnaje probíhaly  alespoň z části podle stejného vzoru jako turnaje mužské. Nejvýše nasazené rakušanky Marlena Metzinger a Verena Amesbauer procházely turnajem do finále vždy bez sebemenšího zaváhání. Během cesty turnajem tyto rakušanky dvakrát porazily naše hráčky Evu Brožovou s Janou Deylovou (na prvním turnaji češky podlehly v semifinále, na druhém turnaji ve finále). Vedle již zmíněného českého páru se velmi dobrou prezentovaly ještě Klára Hladká s Dagmar Dudlákovou, které hrály na prvním turnaji taktéže semifinále. Velkým překvapením pak byla sesterská dvojice Markéta a Barbora Jílkovy, které na prvním společném turnaji postoupily rovněž do semifinále.

Kromě mužů a žen se odehrála i soutěž mixů ve  které zvítězil český pár ve složení Michaela Straková a František Novák.

Mimo těchto "profesionálních" klání si mohla vyzkošet plážový tenis i široká veřejnost v rámci otevřeného hraní s českými reprezentanty, kteří se o nově přichozí sportovce postarali. 

Z pohledu organizátora se jednalo o velmi úspěšný turnaj, který přitáhl mnoho pozornosti nejenom ze sportovního prostředí, a tak se můžeme jen těšit na další mezinárodní turnaje v Praze.

Kompletní výsledky ZDE. 

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře