ITF G4 A G3 VE VÍDNI

Publikováno 16.02.2015

ITF G4 A G3 VE VÍDNI

V TERMÍNU 13. - 15. 2. 2015 PROBĚHLY VE VÍDNI DVA MEZINÁRODNÍ TURNAJE KATEGORIE ITF. TĚCHTO TURNAJŮ SE ZÚČASTNILI I ČEŠTÍ REPREZENTANTI VE SLOŽENÍ: VOJTĚCH DOHNAL, JAN SÝKORA, PAVEL ŘÁDEK, LUKÁŠ MRŇAVÝ, DAGMAR DUDLÁKOVÁ, KLÁRA HLADKÁ, MARTIN DAVID A IVAN GRIN. PRO DVOJICI MARTIN DAVID / IVAN GRIN TO BYLA VŮBEC PRVNÍ ZKUŠENOST S VÝJEZDEM NA MEZINÁRODNÍ TURNAJ DO ZAHRANIČÍ A O TOM, ŽE BYL SKUTEČNĚ MEZINÁRODNÍ, SVĚDČÍ VÝČET STÁTŮ, KTERÉ NA TOMTO TURNAJI BYLY ZASTOUPENY: RAKOUSKO, ITÁLIE, FRANCIE, ČESKÁ REPUBLIKA, SLOVENSKO, MAĎARSKO, KYPR, RUSKO, ŠVÝCARSKO, IZRAEL, ARUBA, ŘECKO, BELGIE A NĚMECKO.

 


TOPSPIN OPEN (13. 2. 2015)

V pátek 13. 2. 2015 byl pořádán turnaj kategorie ITF G4, do tohoto turnaje nastoupili naši reprezentanti s výjimkou páru GRIN / DAVID, který vzhledem k velice kvalitně obsazenému turnaji zaplatil tzv. nováčkovskou daň a nebyl přijat do hlavní soutěže. Kluci si tak museli na svůj premiérový vídeňský start ještě jeden den počkat.


1. kolo muži

DOHNAL / SÝKORA - COURTOUIS (Fra.) / CINOSI (Ita.)

0:6; 2:6

 

ŘÁDEK / MRŇAVÝ – KAHR / BITTERMAN (oba Rak.)

6:4; 2:6; 3:6

 

1. kolo ženy

DUDLÁKOVÁ / HLADKÁ – (2.) TIMOFEEVA / KIRGIZOVA (obě Rus.)

1:6; 4:6

 

Bohužel ani jedné naší dvojici se nepodařilo postoupit do druhého kola, nutno však podotknout, že los k našim reprezentantům nebyl příliš příznivý. DOHNAL se SÝKOROU se utkali proti francouzsko-italské dvojici, COURTOUIS (13. ITF) / CINOSI (vicemistr světa U20), kteří byli nad síly našich reprezentantů. COURTOUIS s CINOSIM následně postupovali pavoukem až do finále, kde podlehli italské dvojici TACCALITI / LEONARDI. ŘÁDEK s MRŇAVÝM padli po velkém boji až ve třetím setu, kde nedokázali sebrat podání skvěle servírující rakouské dvojici.


Naše holky, DUDLÁKOVÁ s HLADKOU, nastoupily proti druhým nasazeným Ruskám, TIMOFEEVA (61. ITF) / KIRGIZOVA (32. ITF), které dokázaly především ve druhé sadě potrápit, chyběl kousek a mohl rozhodovat třetí set. TIMOFEEVA s KIRGIZOVOU se následně staly vítězkami tohoto turnaje.  


TOPSPIN OPEN (14. - 15. 2. 2015)

O víkendu se odehrál druhý turnaj, tentokrát kategorie ITF G3 s dotací 2.000 EUR. Do tohoto turnaje již zasáhla i dvojice Ivan GRIN s Martinem DAVIDEM. V tomto turnaji, který byl svou kategorií kvalitnější než ten páteční, se našim reprezentantům dařilo o poznání více.


1. kolo muži

DOHNAL / SÝKORA - COURTOUIS (Fra.) / CINOSI (Ita.)
3:6; 1:6

 

ŘÁDEK / MRŇAVÝ – DEL / BALDUCCI (oba Ita.)

6:1; 6:4

 

GRIN / DAVID – SCARPELLI / SERMENGHI (oba Ita.)

7:5; 3:6; 6:4

 

2. kolo muži

ŘÁDEK / MRŇAVÝ – (5.) KARAVASILLIS / DIMOPOULOS (oba Řek.)

6:4; 3:6; 7:5

 

GRIN / DAVID – (6.) KRAWCEWICZ / SCHMIDT (oba Rak.)

2:6; 3:6

 

3. kolo muži

ŘÁDEK / MRŇAVÝ – (2.) MUSCHIOL / RINGLSTETTER (oba Něm.)

1:6; 1:6

 

1. kolo ženy

DUDLÁKOVÁ / HLADKÁ – TSIKA (Řec.) / VAVILOVA (Rus.)

6:0; 6:0

 

2. kolo ženy

DUDLÁKOVÁ / HLADKÁ – (1.) CHURAKOVA / NIKOYAN (obě Rus.)

0:6; 2:6


SÝKORA s DOHNALEM měli možnost složit reparát, neboť jim los dopřál naprosto stejné soupeře jako předchozí den, ale bohužel ani napodruhé se senzace nekonala. Kluci hráli o mnoho lépe, ale na francouzsko-italský pár to nestačilo. GRIN s DAVIDEM nastoupili proti italskému páru SCARPELLI / SERMENGHI a svou premiéru ve Vídni začali skvěle, dokázali vyhrát po velkém boji 7:5; 3:6; 6:4. Ve druhém kole se utkali proti 6. nasazenému páru z Rakouska, kterému již podlehli 2:6; 3:6. Kluci se prezentovali poměrně sympatickým výkonem a doufejme, že jim tato získaná zkušenost pomůže v dalších zápasech. ŘÁDEK s MRŇAVÝM se na tomto turnaji dokázali probojovat až do třetího kola a postarali se tak o jedno z velkých překvapení tohoto turnaje. V 1. kole porazili italský pár DEL / BALDUCCI 6.1; 6:4, ve 2. kole po velkém boji, který dotáhli do zdárného konce, 5. nasazený pár z Řecka KARAVASILLISE a DIMOPOULOSE 6:4; 3:6; 7:5 a ve třetím kole podlehli 2. nasazenému páru z Německa MUSCHIOL / RINGLSTETTER 1:6; 1:6.


DUDLÁKOVÁ s HLADKOU měly na tomto turnaji podstatně příznivější první kolo, utkaly se v něm proti řecko-ruské dvojici TSIKA / VAVILOVA, kterou dokázaly suverénně porazit bez ztráty jediné hry. Druhé kolo však měla naše děvčata o poznání těžší, nastoupila opět proti budoucím vítězkám, turnajovým jedničkám a současným bronzovým medailistkám z ME, CHURAKOVA / NIKOYAN (obě Rus.), které byly již nad jejich síly, prohrály 0:6; 2:6.

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře