Winter B4F Cup - summary

Publikováno 03.02.2015

Winter B4F Cup - summary

Poslední lednový den se uskutečnil již podruhé turnaj v plážovém tenisu pod názvem Winter Beach4Fun Cup. Letošního ročníku se zúčastnilo 8 mužských a 5 ženských dvojic. Mezi muži nechyběl druhý z letošního Mistrovství ČR Pavel Řádek, který hrál tentokrát s Fandou Novákem. Nechyběla ani nejvýše postavená česká dvojice v žebříčku ITF Vojta Dohnal a Honza Sýkora. V kategorii žen byly favoritkami dvojice Klára Hladká s Dášou Dudlákovou a Eva Brožová s již uzdravenou Janou Deylovou.


Muži byli rozděleni do dvou skupin podležebříčku ČSPT, ve kterých hrály týmy systémem "každý s každým" na jeden set o následné nasazení do vyřazovacích bojů. Ve skupině"A" se potkaly dvojice Dohnal-Sýkora, David-Grin, Dvořák-Řačák a kladenští nadšenci Miler-Levenec. Skupinu "B" tvořily týmy Novák-Řádek, Bajer-Kašík, Zapletal-Mašek a druhá místní dvojice Gála-Jirounek. Skupinu "A" vyhráli David s Grinem po obratu z 3:5 na 7:5 v zápase s druhými Dohnalem a Sýkorou. Třetí místo si zajistili Dvořák s Řačákem proti Milerovi s Levencem. Ve druhé skupině si suveréně počínali Novák s Řádkem, druhé místo si uhráli Zapletal s Maškem a třetí Bajer s Kašíkem.


Čtvrtfinále vyhráli favorizovaní Novák-Řádek nad Miler-Levenec a David-Grin nad Gála-Jirounek. Možnost zahrát si o vítězství si vybojovali také Dohnal se Sýkorou nad dvojicí Bajer-Kašík a Dvořák-Řačák nad Zapletal-Mašek. První semifinále nabídlo odvetu ze skupiny mezi týmy David-Grin a Dvořák-Řačák, kde šťastnější v tie-breaku byli David s Grinem. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili první dva nasazené týmy turnaje. Lépe se vedlo vícemistru ČR Pavlu Řádkovi s Fandou Novákem. Finále nabídlo zajímavou bitvu. Nejprve první set získala dvojice David-Grin 6:2, aby následně druhý ztratila 0:6. V breaku byli lepším týmem Řádek s Novákem a stali se tak vítězi Winter Beach4Fun Cupu 2015. Třetí místo nakonec vybojovali Dohnal se Sýkorou.


Ženy hrály kvůli menšímu počtu dvojic skupinu systémem každý s každým na dva vítězné sety s případným superbreakem. Kromě již jmenovaných favoritek turnaje se turnaje zúčastnily ještě týmy Ivča Brožová s Dominikou Pěničkovou, plážová volejbalistka a pořadatelka Eliška Gálová s vedoucí hráčkouB4F Tour 14/15 Míšou Strakovou. Ani v kategorii žen nechyběl zástupce místních nadšenců a tím byly Eva Tlustá s Romanou Márovou známé také jako Vichřice. Hráčky během turnaje potvrzovaly svá nasazení a schylovalo se k jednomu z posledních zápasů skupiny, ve kterém se střetly zatím neporažené dvojice E. Brožová - Deylová a Hladká - Dudláková. Tento, dá se říci, finálový zápas musel být rozhodnut až v superbreaku, ze kterého vyšly lépe Eva s Janou a zvítězily 10:5. Na třetím místě se umístila dvojice Ivča Brožová s Dominikou Pěničkovou.


Na závěr vyhlášení proběhlo slibované losování o raketu ProBeach Challenge. Do osudí byla vložena jména všech účastníků turnaje a určením výherce byla pověřena vítězka turnaje Jana Deylová. Tím se stala a raketu si domů odnesla Romana Márová.


Autor článku: Martin David 
Beach4Fun.cz 

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře