Letní MČR 2014

Publikováno 15.09.2014

Letní MČR 2014

Dne 13. záři 2014 se konalo historicky první MČR v plážovém tenisu pořádané Českým svazem plážového tenisu ve spolupráci s Českým tenisovým svazem. Pořadatelským areálem pro tento turnaj byl zvolen pražský Kapitol, který se osvědčil jak při turnajích zařazených do série TOPSPIN TOUR, tak i při pořádání červencového mezinárodního turnaje kategorie ITF - G4.

Jelikož si s námi celý začátek září počasí trošku pohrávalo a jen vzdáleně připomínalo to letní, panovaly menší obavy, zda a v jakém rozsahu se nakonec MČR uskuteční. Naštěstí pro nadšence tohoto sportu se počasí umoudřelo a dopřálo nám, aby se MČR odehrálo ve všech disciplínách, které jsou uznávány dle regulí ITF, tj. ve čtyřhře mužů, čtyřhře žen a v mixu neboli smíšené čtyřhře.

MUŽI:

Mužské kategorii se zúčastnilo celkem 10 párů, které byli dle žebříčku ČSPT nasazeny do dvou skupin. Prvním nasazeným párem a tudíž i papírovým favoritem na zisk republikového titulu byla dvojice Vojtěch Dohnal / Jan Sýkora. Kluci však nevstoupil do turnaje vůbec dobře a po porážce hned v prvním utkání skupiny s velmi kvalitně hrající dvojicí Vrbka / Chvapil, kteří nakonec skupinu "A" ovládli, měli co dělat, aby postoupili alespoň z druhého místa, které jim zajistilo možnost účastnit se dále bojů o titul MČR.

Druhou skupinu ovládla druhá nasazená dvojice Řádek / Mrňavý, kteří neztratili ve skupině "B" ani set. Z druhého místa postoupila do závěrečné fáze turnaje dvojice Dlouhý / Miketa. Za zajímavost stojí určitě zmínka, že pro Davida Miketu i pro Lukáše Dlouhého byla prohra v úvodu skupiny, právě proti Lukášovi Mrňavému a Pavlu Řádkovi, vůbec první prohrou v této sezóně. 

Semifinále: 

Mrňavý /Řádek - Dohnal / Sýkora
Vrbka / Chvapil - Dlouhý / Miketa

O 3. místo
Vrbka / Chvapil - Dohnal / Sýkora

Finále:
Mrňavý / Řádek – Dlouhý / Miketa

 

Jak utkání o třetí místo tak i finále bylo vlastně jakýmsi reparátem pro porážené dvojice v úvodních skupinách. Sýkora s Dohnalem však ani druhou šanci nevyužili a prohráli souboj o bronzové medaile s Vrbkou a Chvapilem. Lukáš Dlouhý s Davidem Miketou však zvládli svůj reparát dokonale a dokázali po boji oplatit Řádkovi s Mrňavým porážku ze skupin a stali se tak historicky prvními mistry republiky.

Lukáš Dlouhý se tak nemusí pyšnit pouze dvěma výhrami na tenisových Grandslamech, ale i prvenstvím na MČR.

 

ŽENY:

Ženského turnaje se zúčastnilo celkem 5 párů. Největším favoritem na zisk republikového titulu byla první nasazená dvojice Klára Hladká / Dagmar Dudláková. Holky potvrdily zkušenosti z mezinárodních turnajů a MČR bez jakéhokoliv zaváhání ovládli.

 

1. místo:              D. Dudláková / K. Hladká
2. místo:              M. Hasová / H. Straková
3. místo:              E. Levá / A.  Merglová

 

MIX:

Mistovství republiky smíšení čtyřhry se zúčastnilo 9 dvojic. Bohužel vzhledem k nemoci Evy Brožové se mixu nezúčastnil ani Vojtěch Dohnal a turnaj tak bych ochuzen o tuto reprezentační dvojici, která by měla jistě ambice nejvyšší.


Semifinále 
D. Dudláková / J. Sýkora- M. Hasová / E. Pavlikovský
E. Levá / O. Chvapil – I. Brožová / P. Řádek

O 3. místo

E. Levá / O. Chvapil – M. Hasová / E. Pavlikovský

Finále:

I. Brožová / P. Řádek – D. Dudláková / J. Sýkora

Republikovými mistry se stala dvojice Ivona Brožová hrající s Pavlem Řádkem, na 3. místě se umístila dvojice Hasová / Pavlikovský.

 

Všem oceněným gratulujeme.


Za ČSPT Jan Sýkora

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře