ITF Vídeň

Publikováno 08.09.2014

ITF Vídeň

Ačkoliv se pomalu ale jistě blíží konec letní sezóny, čeští hráči (a samozřejmě i hráčky) nezahálí a poctivě sbírají body do ITF žebříčku. Jeden z posledních evropských turnajů, který se odehrál pod otevřeným nebem, byl turnaj kategorie ITF G4 ve vídeňské čtvrti Prater.

České barvy na tomto turnaji hájili tito hráči: Eva Brožová / Ivona Brožová, Pavel Řádek / Vojtěch Dohnal, Filip Bajer / Petr Kašík.

Ani jeden z výše zmíněných párů nevstupoval do turnaje z pozice nasazeného týmu, což se "podepsalo" i na rozlosování. Sestry Eva a Ivona Brožovy se v prvním kole utkaly s finalistkami pražského turnaje Z.Kovacs a Z.Kaszo z Maďarska, které vstupovaly do turnaje jako nasazené trojky. Ačkoliv české hráčky předvedly výborný výkon, nedokázaly zvítězit a poměrem 1/2 na sety podlehly zkušeným maďarským hráčkám.

Nováčci na okruhu ITF - Petr Kašík s Filipem Bajerem - byli rozlosováni do spodní poloviny hracího plánu proti domácímu nenasazenému páru Bitterman / Vaneta. I přes slušný výkon však mladí češi nedokázali domácí hráče potrápit a poměrem setů 1/6, 3/6 se museli se soutěží rozloučit.

Zřejmě největší ambice měl před turnajem pár Řádek / Dohnal. Tento nově sestavený pár se od prvního utkání, ve kterém narazil na rakousko-slovenskou dvojici Voigt / Sekáč, potýkal s problémy na returnu (oba dva hráči hrají se svými obvyklými partnery na forhendové straně dvorce). První utkání však češi s přehledem zvládli poměrem 6/4, 6/1. Ve čtvrtfinále se však naši hráči museli sklonit před prvním nasazeným párem Tisch / Posch (oba AUT) - 2/6, 2/6. Největším rozdílem byl dozajista právě return, který čechům v důležitých chvílích nefungoval, a tak nedokázali češi ani jednou prorazit servis soupeřů.

Zajímavým zpestřením turnaje byl i souběžně probíhající turnaj v padel tenisu, ve kterém se stejně rozlosované páry utkali podruhé.

Na poslední generálce před MČR se prokázalo, že ačkoliv je sezóna velmi dlouhá, některé české páry si udržují konstantní slušnou výkonnost a i sobotu 13.9. se můžeme těšit na kvalitní beachtennis.

MISTROVSTVÍ ČR - 13/09/2014 - PRAHA, KAPITOL!