1ST PRAGUE OPEN - ITF G4

Publikováno 13.07.2014

1ST PRAGUE OPEN - ITF G4

12. července 2014 se v prosluněném areálu pražského Kapitolu uskutečnil 1ST PRAGUE OPEN, který se konal pod záštitou Českého svazu plážového tenisu. Tohoto turnaje se účastnili hráči a hráčky z Belgie, Maďarska, Německa, Rakouska, Slovenska, Srbska a pochopitelně i z České republiky.

Ze zúčastněných hráčů stojí za zmínku M. Schmidt (AUT, 53. ITF), B. Ringlstetter (GER, 72. ITF) Z. Kovács (HUN, 78. ITF) a Lukáš Dlouhý, finalista Davis Cupu a vítěz čtyřhry na US Open a French Open z roku 2009.  Do mužské i ženské kategorie se shodně přihlásilo 8 dvojic, tudíž se turnaj odehrál formou 2 skupin. V každé skupině se sehráli zápasy tzv. každý s každým s tím, že vítězové skupin se utkali ve finále a druzí ve skupinách sehráli utkání o 3. místo.

Muži:
Ze suverénního vítězství se ve skupině “A“ radovala německá dvojice B. Ringlstetter / M. Ringlstetter, která za cestou do finále ztratila za 6 setů pouze 6 gamů. Vítězi skupiny “B“ se stali Rakušané M. Schmidt / R. Krawczewizc. Druhé místa ve skupinách obsadily české dvojice, ve skupině “A“ J. Kurka / J. Vaněk a ve skupině “B“ P. Řádek / L. Mrňavý, kteří se tak utkali o 3. místo.

Z třetího místa se nakonec radovala zkušenější dvojice Řádek / Mrňavý, která zvítězila poměrně hladce 6:0; 6:2. Finálová bitva však byla mnohem více dramatická a rozhodovala až koncovka každého setu, kterou však vždy lépe zvládla německá dvojice 6:4; 7:5 a bratři Ringlstetterové se tak mohli radovat ze zisku titulu na 1ST PRAGUE OPENU.

O 3. místo:
P.Řádek / L.Mrňavý - J. Kurka / J. Vaněk (všichni CZE)
6:0; 6:2

Finále:
B. Ringlstetter / M. Ringlstetter (oba GER) - M. Schmidt / R. Krawczewizc (oba AUT)
6:4; 7:5

ŽENY:
Turnaj žen byl oproti mužské kategorii mnohem více dramatický, k vidění bylo několik třísetových bitev, které mužská část turnaje postrádala. Bohužel pro nás jedna taková třísetová bitva stála prvenství ve skupině naše hráčky D. Dudlákovou s K. Hladkou, které však byly i přes porážku 2:6; 6:4; 4:6 s maďarskou dvojicí Z. Kovács / Z. Kaszo o postup do finále příjemným překvapením turnaje.

O třetí místo se utkaly proti sobě naše holky, které začátkem srpna pojedou reprezentovat Českou republiku na ME do anglického Brightonu. Bylo to utkání plné zvratů, ale nakonec se z vítězství radovala dvojice D. Dudlákova / K. Hladká, která porazila E. Brožovou s Z. Bečkovou 7:6; 6:7; 6:2

Maďarky, vítězky skupiny “A“, se utkali ve finále s belgickými vítězkami skupiny “B“ E. Maes / S. Put. Belgičanky zvítězili 6:3; 6:4  a radovali se tak ze zisku 40 bodů do žebříčku ITF.

O 3. místo:
D. Dudláková / K. Hladká - E. Brožová / Z. Bečková (všechny CZE)
7:6; 6:7; 6:2

Finále:
Z. Kovács / Z. Kaszo (obě HUN) - E. Maes / S. Put (obě BEL)
3:6; 4:6

Fotogalerie z turnaje zde

- Vložit nový komentář


Jméno
Komentář

- Komentáře